Tugev K2 toidulisand

TugevK2_soometervisetooted

Juhana Harju tutvustab  Soome Tervisetoodete Tugev K2 toidulisandit.

Peale selle, et toitumisnõustaja Juhana Harju annab nõu toitumise ja toidulisanditega seotud küsimustes on ta ka ise arendanud toidulisandeid.  Üheks toidulisandiks ongi Soome Tervisetoodete Tugev K2. All olevas intervjuus tutvustab Juhana luustikule mõeldud Tugev K2 toodet lähemalt.

Kui sul tekkis küsimus, mida sa soovid Juhanale esitada, siis saad esitada siit. 

Juhana Harju, Soome Tervisetoodet toiumisnõusataja

Tugev K2 toidulisand

1. Mis ajendas välja töötama luudele mõeldud toidulisandit nimega Tugev K2?
(On ju olemas nii palju erinevaid toidulisandeid, mida välja töötada – nahale, immuunsüsteemile, vitaalsusele, jne. Millest tekkis vajadus sellise toote järgi? Kas luude hõrenemine on Põhjamaades suur probleem või oli selleks mõni muu põhjus?)

Olin kirjutanud raamatu osteoporoosi ennetamise kohta dieedi ja toidulisandite abil, mis põhines ulatuslikul ülevaatel sellel teemal tehtud teadusuuringutest. Raamat pealkirjaga Luusto lujaksi elämäntavoilla (Tugevad luud eluviisist) ilmus Soomes 2011. aastal. Peale seda leidsin, et mul on olemas piisaval hulgal teadmisi töötamaks välja ka spetsiaalne luudele mõeldud toidulisand.

Tuginedes oma teadmistele teadusuuringute valdkonnas, tundsin, et sel ajal turul olnud luudele mõeldud toidulisandid polnud piisavad. Enamasti sisaldasid need vaid D-vitamiini ja kaltsiumi – hoolimata sellest, et näiteks Soomes on tavatoidust saadav kaltsium täiesti piisav. Toidulisandid ei andnud lisaks muid toitaineid, mis on samuti luude tervise jaoks väga olulised.

2. Kellele Tugev K2 on mõeldud? Mis vanusest alates võib seda toidulisandit kasutada?

Tugev K2 on mõeldud igale täiskasvanule, kes soovib oma luude tervise eest hoolt kanda. Soovitan seda toidulisandit eelkõige neile inimestele, kellel on olnud mõni väiksest traumast tingitud luumurd – näiteks lihtsalt libastumise ja kukkumise tagajärjel. Ehk siis, see toidulisand on eriti soovitatav inimestele, kelle luutihedus on väiksem.

3. Rääkige sellest toidulisandist veel detailsemalt.
Mis on selle peamised koostisosad ja kuidas on need luude tervisele kasulikud?

Kokku sisaldab Tugev K2 11 erinevat koostisosa, mis kõik on luude tervisele kasulikud.
K2-vitamiin on neist kõige olulisem. Muud koostisosad nagu kaltsiumtsitraat, magneesiumbisglütsinaat, ploomiekstrakt, räni, lükopeen, boor, D3-vitamiin ja mitmed B-grupi vitamiinid aitavad kõik säilitada luu mineraalset tihedust ja parandada luu kvaliteeti.

4. Kui kaua kulus aega selle toote väljatöötamiseks, enne kui see turule jõudis?

Ma arvan, et ideest toote turule jõudmiseni kulus umbes aasta.

5. Kui kaua peaksid inimesed Tugev K2 toidulisandit võtma, enne kui nad näevad positiivseid mõjusid? Kas on tavalisi toiduaineid või näiteks harjumusi, mis võivad selle toote mõju vähendada (kohv, alkohol, suitsetamine, jne)?

Kasulik mõju avaldub järk-järgult ning Tugev K2 on mõeldud pidevaks kasutamiseks. Üldiselt on igasugused mõjud luude tervisele meie silmade eest varjatud. Muutusi ei olegi tavaliselt võimalik märgata, välja arvatud luumurdude korral või kui luu mineraaltihedust mõõdetakse DEXA skaneerimisega. Kuid isegi DEXA skaneerimise info on tegelikult piiratud, sest see ei mõõda otseselt luu kvaliteeti.
Optimaalseks imendumiseks on kõige parem võtta Tugev K2 toidulisandit vahetult enne sööki, näiteks hommikuti. Toidulisandi tarbimise kõrval pole muid kohandusi ega toitumispiiranguid teha vaja. Muidugi tuleb märkida, et suitsetamine on luude tervisele alati halb.

6. Kuidas ja kui kiiresti mõjub Tugev K2 osteoporoosiga inimestele? Ja mida saaksid inimesed veel luude hõrenemise vältimiseks teha?

Nagu ma eespool ütlesin, on Tugev K2 toidulisandi mõju järk-järguline ja ajas kasvav. Tuleb märkida, et luude tervis ei sõltu ainult luu mineraalsest tihedusest – luu kvaliteet on sama oluline ja uuringud näitavad, et K-vitamiin vähendab luumurdude arvu, peamiselt just luude kvaliteeti parandades.

Kõige tõhusam viis luutiheduse ja luu kvaliteedi parandamiseks on piisav liikumine. Luude mineraaltihedus paraneb mehaanilise koormuse tulemusena. Igasugune liikumine annab luudele koormust – kõndimine, jooksmine, tantsimine või jõusaal on kõik luudele heaks treeninguks.

Lisaks muidugi tervislik toitumine. Igapäevane toit, mis sisaldab palju köögi- ja puuvilja ning piisavas koguses valku, on luude tervise jaoks parim. Vajalik on ka piisav kogus kaltsiumi, kuid piimaga „laadimisest” pole selle koha peal suurt abi. Selle asemel soovitan süüa 2–3 korda päevas piimatooteid, eelistatavalt jogurtit või laagerdunud juustu. Ja muidugi kasutage ekstra neitsioliiviõli, mis on parim toidurasva allikas luude tervise jaoks.

Oluline on ka D-vitamiin. Seda tuleks lisaks võtta ka siis, kui kasutate Tugev K2 toidulisandit.

7. Millised on soovitused, et hoida oma luud igapäevaselt terved?

Piisav treening ja tervislik toitumine, kus on palju köögi- ja puuvilja ning piisavas koguses valku. Sööge ka jogurtit ja laagerdunud juustu.

TugevK2

Tugev K2

Tugev K2  sisaldab 11 erinevat koostisosa, mis kõik on luude tervisele kasulikud.
K2-vitamiin on neist kõige olulisem. Muud koostisosad nagu kaltsiumtsitraat, magneesiumbisglütsinaat, ploomiekstrakt, räni, lükopeen, boor, D3-vitamiin ja mitmed B-grupi vitamiinid aitavad kõik säilitada luu mineraalset tihedust ja parandada luu kvaliteeti. 

Loe, toote kohta pikemalt siit.

Jaga:

Meie hoolime Sinu tervisestKui soovid saada eksklusiivseid pakkumisi, lugeda meie toodete ja tervislike eluviiside kohta, siis liitu meie uudiskirjaga.

Rohkem infot