KKK?

KKK?

Vitamiin D3

Kapsli kest on valmistatud želatiinist, mis on saadud veistest. Lisaks on D-vitamiini valmistamisel kasutatud lambavillast saadud lanoliini, mistõttu on D3 vitamiin loomset päritolu.

Sageli küsitakse, kas vitamiinides sisalduv D-vitamiin on looduslik või sünteetiline. Soome Tervisetoodete toidulisandid sisaldavad D3-vitamiini – kolekaltsiferooli. See on sama vitamiin, mida saame väikestes kogustes oma toidust ja mis tekib meie nahas suvel ka ultraviolett-B-kiirguse mõjul.
D3-vitamiini toodetakse tööstuslikult, imiteerides selle loomulikku moodustumist. 7-dehüdrokolesterool eraldatakse lanoliinist (lambavillavahast) ja kiiritatakse seejärel ultraviolettkiirgusega, mille tulemusena moodustub D3-vitamiin.

Tehniliselt öeldes on meie D-vitamiin sünteetiline, kuna seda toodetakse sünteetiliselt. Tootmismeetod aga jäljendab selle loomulikku moodustumist ja valmis D-vitamiin, kolekaltsiferool, on sama koostisosa, mida toodetakse meie nahas.
Hetkel müüme Norras toodetud D-vitamiini.

Kui koerale antakse D-vitamiini, peaks olema manustatava kogusega väga ettevaatlik. Soome Tervisetoodete D-vitamiini tooted on koerte jaoks liiga tugevad; näiteks meie Vitamiin D sisaldab 20 µg tableti kohta. Ohutum on anda koeratoitu, mis sisaldab juba ka D-vitamiini.

Näritav D-vitamiin sisaldab magusainena ksülitooli ja sidrunimaitseainet.

D-vitamiin säilib 3 aastat.

Parem on anda lapsele D-vitamiini iga päev. Üheaastasele lapsele soovitame anda 15 µg D3-vitamiini päevas. Alates kaheaastasest eluaastast võib kogust suurendada 20 mikrogrammini päevas.

D-vitamiin ei avalda negatiivset mõju kolesteroolitasemele, samuti ei põhjusta see arütmiat. Vastupidi, uuringud on näidanud, et D-vitamiin on südame tervisele kasulik.

D-vitamiini võtmisel on soovitatav järgida kasutusjuhiseid. Üldiselt soovitame täiskasvanutel võtta 50 µg D-vitamiini päevas. Tugevas ülekaalus inimesele võib 100 µg olla sobivam kogus. D-vitamiini puhul kehtivad samad juhised ka südame-veresoonkonna haiguste puhul. 

Uuringute kohaselt toetab D-vitamiin südame tervist. Ainuüksi sellest aga ei piisa, pigem tuleks järgida muid südame tervisele kasulikke harjumusi, või siis need ellu viia kui neid veel ei ole. Südametervisliku elustiili olulisteks teguriteks on näiteks Vahemere dieedi järgimine, õiges koguses liikumine, puhkamine, stressi maandamine ja head suhted. Kui Vahemere dieet pole tuttav teema, tasub seda uurida.

D-vitamiini kapslite kest on valmistatud loomsest (veis) želatiinist. See on inimesele tervislik ning toetab näiteks küünte ja kõhrede tervist.

D-vitamiinil ei ole ilmselt erilist koostoimet mõne vererõhuravimiga. D-vitamiini peaks saama võtta koos kõigi vererõhuravimitega, kuid seda võib siiski oma arstiga konsulteerida.

B12

Meie Vitamin B12 ei ole loomne, seetõttu sobib see ka veganitele.

Jah. Tabletti võib nii alla neelata, närida kui ka lasta sellel suus/keele all lahustuda.

Osadele Vitamin B12 kasutajatele meeldib tablett panna keele alla ehk kasutada seda nn sublingvaalselt. Tabletil lastakse aeglaselt lahustuda keele all, kus see imendub otse läbi limaskestade vereringesse.

Kui vitamiin B12 alla neelatakse, peab see esmalt läbima mao ja toime tulema maohappega, ning alles siis saab see imenduda peensooles.

Tähelepanu! Eriti neil, kes on läbinud maovähioperatsiooni, võib olla maohappe eritumise häired. Nad võivad kasutada kas keelealust toodet või suures annuses B12 toodet (näiteks meie oma). Peensoolest imendub 1000 µg B12-vitamiini piisavalt nn passiivselt. Uuringud ei ole näidanud olulist erinevust keelealuse imendumise ja peensooles imendumise vahel. See on pigem eelistuse küsimus.

Metüülkobalamiin on B12 vitamiini aktiivne vorm. Toidulisandites kasutatakse tavaliselt tsüanokobalamiini, kuid keha peab selle seejärel muutma metüülkobalamiiniks. Metüülkobalamiin on juba bioaktiivsel kujul. 

Metüülkobalamiin valmistatakse mikroobse fermentatsiooni abil; see tähendab, et selle valmistamisel ei kasutata loomseid koostisosi. Metüülkobalamiin on vegan ja sobib taimetoitlastele ja veganitele.

Rasvhapete magneesiumisoolad on valmistatud taimeõlidest ja magneesiumist. See on ohutu koostisaine, mida on tablettide tootmisel kasutatud juba 80 aastat. Rasvhapete magneesiumsoolad moodustavad  umbes 1% tableti massist (seega 750 mg tabletis kasutatakse 7,5 mg, ehk siis kogused on äärmiselt väikesed).

Rasvhapete magneesiumsooli kasutatakse tablettide valmistamisel kahel põhjusel. Esimene on see, et kui toidulisandisegu segatakse enne tablettideks pressimist, aitavad rasvhapete magneesiumisoolad segul ühtlaselt seguneda. Teine põhjus on see, et tableti pressimisel kleepuvad tabletid kergesti pressi külge ja ilma rasvhapete magneesiumisooladeta need murenevad. Seetõttu kasutatakse seda koostisosa väga praktilistel põhjustel.

Internetist võib ikka ja jälle leida hoiatusi rasvhapete magneesiumisoolade kohta. Nendel tekstidel pole aga teaduslikku tuge. Mõnikord käivad need hoiatused selle kohta, kuidas rasvhapete magneesiumisoolad nõrgendavad immuunsüsteemi. See hoiatus aga ei päde, sest see põhineb 1990. aastal avaldatud katseklaasi uuringu vääritimõistmisel. 

Vitamin B12-s kasutatavad rasvhapete magneesiumisoolad on kvaliteetsed ja valmistatud vegan koostisosadest. Teisisõnu, see on valmistatud taimeõlidest ja magneesiumoksiidist.

B12-vitamiini tootmisprotsess on lihtsustatult järgmine:

1.  Tootmisüksus toodab mikroobse fermentatsiooni abil B12-vitamiini ehk metüülkobalamiini. B12-vitamiin eraldatakse, kuivatatakse ja jahvatatakse.

2.  B12-vitamiin saadetakse tablettide valmistamise seadmesse.

3.  B12-vitamiin segatakse ksülitooli ja täiteainetega, mida on vaja, et tabletti vormi pressida. Segu segatakse segamismasinas ettevaatlikult ühtlaseks. Segust saab heleroosa pulbrisegu.

4.  Segu asetatakse pressi, mis pressib segust tahked tabletid.

5.  Pärast kvaliteedikontrolli lähevad tabletid pakkimisse. Masin loeb purki 180 tabletti ja kaal kaalub selle, tagamaks, et purgis oleks õige kogus. Liiga palju või liiga vähe kaaluvad purgid lükatakse tagasi.

6. Purk suletakse kaanega.

Crystal Dream

Crystal Dream sisaldab roosilõhnalist kuldjuurt, kuna on täheldatud, et see mõjub koos teiste koostisosadega rahustavalt.

Me ei soovita piimatoodetele allergilistel inimestel kasutada Crystal Dreami, kuna toode sisaldab piimapeptiide. 

Fenugreek+

Naised võivad samuti võtta ka Fenugreek+ ning sellest toidulisandist on ka naistele positiivset kasu. Põld-lambalääts parandab ka naiste glükeemilist kontrolli (veresuhkru taseme juhtimine) ja insuliinitundlikkust.

Kontrollitud uuringus vähendas suur annus lambaläätse toidulisandit (6g päevas) menopausis naistel kuumahoogude arvu. Võrreldes hormoonasendusraviga oli efekt siiski väiksem.

Sauti on selles sisalduv raudrohi naistel alandanud nii tühja kõhu veresuhkru taset kui ka veresuhkru taset pärast sööki.

Põld-lambaläätse kasutamine ei mõjuta naiste vaba testosterooni taset.

Koronaararterite haigusega patsientidel alandab raudrohi üldkolesterooli ja triglütseriidide taset.

Varfariini (Marevan) ja mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite (MSPVA-d), eriti aspiriini kasutamisel võib aga põld-lambaläätsel olla nendega ohtlik koostoime.

Astmahaiged peaksid Fenugreek+ kasutamisel olema ettevaatlikud, samuti need, kellel on seedeprobleeme.

Glucovita

Kroompikolinaat võib vähendada teatud kilpnäärmeravimite toimet, mistõttu soovitame Glucovitat ja seda tüüpi ravimeid mitte samaaegselt võtta, vaid jätta nende eraldi võtmise vahele vähemalt 3–4 tundi. 

Glucovitas kasutatav kaneel on Hiina kaneel (Cinnamomum cassia), mis on rohkem tuntud vürtsina kui toidulisandite koostisosana, kuid mida on sellest hoolimata kasutatud paljudes toodetes.

Võib küsida, kas Hiina kaneel on inimestele mürgine, kuna selles on kumariini. Maitseainena ja toidulisandites kasutatakse nii väikest kogust, et see pole kahjulik. Toode ei sobi aga neile, kellel on kaneeliallergia.

Tugev K2

Mõnedes kaltsium+D toodetes on kaltsiumi rohkem kui vaja. Puuduvad tõendid selle kohta, et kaltsium tugevdab luid, kui seda võetakse liiga palju. Tugev K2 on mitmekülgsem toode, mis tugevdab ka luid viisil, mida kaltsium+D toode ei suuda. Tugev K2 sisaldab rohkem K2-vitamiini ja see sisaldab ka näiteks lükopeeni, mis uuringutes on näidanud uute luuformatsioonide moodustumist.

Tugev K2 sisaldab märkimisväärses koguses K2-vitamiini (100 µg), mis mõjutab INR taseme mõõtmisel varfariini tüüpi antikoagulantide (nt Marevan) õiget annust.

K-vitamiini võib võtta koos Marevani ja teiste varfariini tüüpi antikoagulantidega tingimusel, et arstiga on koguste suhtes konsulteeritud.  

Me ei soovita seda raseduse ajal kasutada.

K2-vitamiin on K1 kõrval teine kahest peamisest toidus leiduvast K-vitamiini vormist. K2-vitamiin toimib organismis, hoolitsedes K-vitamiinist sõltuvate valkude karboksüülimise, ehk teisisõnu nende aktiveerimise eest. Osteokaltsiin on üks neist väikestest valkudest. Osteokaltsiini aktiveerimine K-vitamiini abil tugevdab luid ja vähendab osteoporoosi ning luumurdude riski.

K-vitamiin on vajalik vere hüübimisfaktorite moodustamiseks maksas. Tavaline toitumine tagab piisava hüübimisfaktorite moodustumise. Suuremate koguste tarbimine ei paksenda verd ega suurenda verehüüvete tekkeriski.

Võib öelda, et K2-vitamiin puhastab artereid selle poolest, et hoiab ära veresoonte lupjumise. K2-vitamiin hoolitseb väikese Matrix Gla valgu karboksüülimise eest, mis tähendab, et see aktiveerib selle. See väike valk takistab tõhusalt veresoonte ja aordi lupjumist.

Omega-3 Family 

Atsetüülsalitsüülhappe kasutamine ei mõjuta oomega-3 rasvhapete sisaldust veres.

Teaduslike uurimuste kohaselt ei suurenda kalaõli kasutamine koos antikoagulantide või näiteks atsetüülsalitsüülhappega hemorraagia riski. STR Nordic Omega 3 soovitatav kogus (EPA ja DHA kokku 620 mg kahe kapsli kohta) on piisavalt mõõdukas, et verejooksu oht ei suurene isegi konservatiivsemate hinnangute kohaselt.

Klient võib siiski konsulteerida oma arstiga, kes võib olla selles küsimuses teistsugusel arvamusel.

Allikas: Wachira JK, et al. n-3 Fatty acids affect haemostasis but do not increase the risk of bleeding: clinical observations and mechanistic insights. Br J Nutr. 2014 May;111(9):1652-62.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24472372

Kvaliteet võib veidi langeda, kuna rasvhapete rääsumise tase võib veidi tõusta, kuid tõenäoliselt mitte palju.

Omega-3 õlikapsleid võite kasutada pärast kõlblikkusaja lõppu omal vastutusel. Kui aga tootel on meeltega tajutavad muutused, ei soovita me selle kasutamist jätkata.

Kuigi kalaõlid on tavaliselt südamehaigustega patsientidele positiivse mõjuga, oleks siiski hea arstiga nõu pidada.

Kalaõli toidulisandist võib siiski kasu olla, isegi kui kala süüakse pidevalt ja palju.

Hea näide on Jaapani laiaulatuslik JELIS-uuring, kus kalaõli lisaks kasutamine vähendas oluliselt südameinfarktide arvu, kuigi on teada, et jaapanlased söövad palju kala. Mõnedes lääne uuringutes on samuti täheldatud, et neil, kes lisaks kala söömisele võtsid ka kalaõli toidulisandit, vähenes haigestumise risk. 

Kalaallergiaga inimene võib suure tõenäosusega võtta kalaõli, sest allergia on reaktsioon valgule, mida ei tohiks hea kvaliteediga kalaõlis esineda. Olenemata sellest, kui keegi soovib kalaõli võtta, peaks ta olema ettevaatlik, võttes alguses vaid väikese koguse. Kui aga kalaallergia on nii tõsine, et on varasemalt põhjustanud anafülaktilise šoki, ei ole soovitatav kalaõli isegi mitte proovida.

Selles kontekstis viitab „muu” DPA-le ehk dokosapentaeenhappele. See on ka üks südamele kasulikest oomega-3 rasvhapetest.

Omega-3 kapsli kest on valmistatud loomsest (veis) želatiinist.

Magneesium+

Tootes on kasutatud magneesiumoksiidi, kuna ühte tabletti mahub nii rohkem  magneesiumelementi. Kui tootes kasutataks magneesiumtsitraati või -kelaati, oleks sama määra magneesiumitarbimise saavutamiseks tablettide päevane kogus suurem.

On tõsi, et magneesiumtsitraati peetakse mõnevõrra paremaks ning see ka imendub veidi paremini kui magneesiumoksiid. Magneesiumi kogus meie tootes on aga nii suur, et praktikas imendub magneesiumi täiesti piisavalt; ehk siis, magneesiumoksiid toimib kenasti, kui magneesiumi kogus tootes on piisav.

Meie magneesiumitooted ei sisalda vaiku.

Tihti soovitatakse magneesiumi võtta õhtuti, sest ilmselt mõjub see uinumisele positiivselt.

Toidulisandit tuleb üldjuhul võtta koos toiduga. Magneesiumil on kergelt lõõgastav toime, mistõttu võib seda eelistada võtta õhtul.

Magneesiumitablett on vees lahustuv. Kuid see, kuidas tablett lahustub veeklaasis, ei ole võrreldav sellega, kuidas see lahustub maos. 

Magneesiumi omastamiseks on oluline, et seda võetakse koos veega. Magneesiumoksiidi imendumiseks on vaja vett maos. Maos on alati vett, kuid tableti võtmine koos klaasi veega aitab kindlasti palju kaasa. Nii et magneesiumi võtmine veega ei lahusta seda liiga kiiresti.

Lisaks sellele, kui magneesiumi võetakse iga päev vastavalt soovitustele, ei tohiks olla muret, et see lahustub liiga kiiresti.

Melatoniin

Melatoniini kohta on ametlikult heaks kiidetud vaid kaks tervisealast väidet: uinumise soodustamine ja ajavahe (jetlagi) mõju leevendamine. Seetõttu EI SAA väita, et sellel on muid tervisega seotud eeliseid.

Praegu on melatoniini pikaajaliste tervisemõjude kohta vähe teada. Üldiselt aga peetakse melatoniini väga ohutuks. Melatoniini pikaajaliste tervisemõjude kohta on tõenäoliselt lähiaastatel saadaval ka uusi uurimistulemusi.

Nivel C10

Kahekordse koguse Nivel C10 võtmine peaks olema ohutu, kuid on võimalus, et see ärritab magu. Kui teil tekivad kõrvetised või kõhulahtisus, iiveldus või lööve/nahaärritus, tuleb annust vähendada.

Lisaks on hea teada, et Nivel C10 sisalduv viirukipuu ekstrakt reageerib koostoimeliselt ka paljude ravimitega. Need koostoimed ja kõrvaltoimed on tugevamad, kui Nivel C10 võetakse suuremates/topeltkogustes.

Hüaluroonhape ei ole Nivel C10 kõige olulisem koostisosa. Toote efektiivsuse taga on eelkõige viirukipuu (Boswellia serrata) ja kurkumiin, aga ka ingver ja denatureerimata II tüübi kollageen. Nivel C10 valem on välja töötatud uurimistulemuste põhjal. Hüaluroonhape on toote teisejärguline koostisosa, ehk siis, see pole mõjuta ega kasutu, kuid selle mõju on piiratud.

Toode ei sisalda gluteeni, suhkrut ega laktoosi sisaldavaid koostisaineid.

Toode sobib kasutamiseks koos teiste Soome Tervisetoode toidulisanditega. 

Piirangud: Ei sobi taimetoitlastele, kuna sisaldab loomseid koostisosi. Ei sobi neile, kellel on kala- või koorikloomaallergia. Ei sobi ka neile, kellel on kanaallergia. Ei sobi neile, kes on allergilised ühegi etiketil loetletud koostisosa suhtes. Ei soovitata ka raseduse või rinnaga toitmise ajal. Kuid näiteks diabeet või Marevani kasutamine ei tohiks piirata toote kasutamist.

Uuringutulemused näitavad, et glükoosamiini-kondroitiini toidulisandid ei mõjuta oluliselt diabeetikute HbA1c taset. See viitab sellele, et glükoosamiin ei mõjuta negatiivselt diabeetikute glükeemilist kontrolli. Seetõttu saavad meie liigesetoodet kasutada ka diabeetikud.

Scroggie DA, et al. The effect of glucosamine-chondroitin supplementation on glycosylated hemoglobin levels in patients with type.

2 diabetes mellitus: a placebo-controlled, double-blinded, randomized clinical trial. Arch Intern Med. 2003 Jul 14;163(13):1587-90.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12860582 [1]

See liigesetoode ei sisalda midagi, mis kõhtu tugevalt häiriks. Teoreetiliselt stimuleerib tootes sisalduv ingver veidi seedimist, kuid selle mõju peaks olema tagasihoidlik. Tootes ei ole kasutatud palju ingverit. Toodet tuleb võtta päeva ühe põhitoidukorra ajal, ja mitte kunagi tühja kõhuga.

Suurem kogus Nivel C10 ei ole määratletud ega piiratud; näiteks võib võtta 3 tabletti päevas.

Nivel C10 ja Omega-3 sobivad kasutamiseks ka koos vererõhuravimitega.

Toote ohutusega tegeletakse juba selle väljatöötamise etapis. Me läbime kõik uuringud, mida leiame erinevate koostisosade kohta, ning uurime koostisosade tõhusust ja ohutust. Toote ohutuse kohta on 50-leheküljeline aruanne, milles käsitleme erinevaid koostisainete ja nende võimalike kõrvalmõjude uuringuid. Iga koostisaine puhul märkasime, et kui neid on kasutatud tunduvalt suuremas koguses kui Nivel C10-s, on kõige tõsisemad kõrvalnähud olnud eelkõige kõhuprobleemid (näiteks mõnes uuringus on kasutatud kurkumiini kogustes 20g ja MSM kogustes 6g). Jõudsime järeldusele, et kui konkreetne koostisaine, mida kasutatakse, on kvaliteetne, ei tohiks see põhjustada terviseriske.

Kvaliteedikontrolli ja tootmise kaalumisel kasutab Soome Tervisetooted lepingutootjaid, mis on toidulisanditööstuses tavaks. See tähendab erinevate tootjate kasutamist, millest igaühega on sõlmitud leping konkreetse(te) lisa(de) tootmiseks. Nagu meie tootesildil olevast infost näha, on meil palju erinevaid lepingutootjaid, kellega oleme soovinud arendada pikaajalist ärisuhet, kuna oleme jõudnud järeldusele, et tegemist on vastutustundlike ja usaldusväärsete ettevõtetega. Nivel C10 on valmistatud meie Norra lepingupartneri poolt.

Toidulisandite tootmist jälgitakse erinevate sertifikaatidega ja läbi enesekontrolli. Praktikas tähendab see, et tehas valmistab ette tootmisprotsessi, mille järel sõltumatu sertifitseerija kontrollib töötlemise meetodeid, masinaid ja funktsioone. Alles pärast seda antakse tootjale kvaliteedisertifikaat, mille järgimist samuti perioodiliselt kontrollitakse. Nivel C10 tootval tootjal on HACCP sertifikaat, so ohuanalüüsi ja kriitiliste kontrollpunktide põhimõtetel antud sertifikaat.

Toidulisandi tootmine algab sellega, et tootmisüksus tellib tootjalt või hulgimüüjalt pulbrina koostisained (nagu glükoosamiinsulfaat, kurkumiin jne). Hulgimüüja on iga tootepartii jaoks läbi viinud suure hulga laboriuuringuid ja saadab nende testide tulemused tootmisüksusesse. Samuti kontrollib tootmisüksus iseseisvalt tootepartiid oma laboris. Kui esineb lahknevusi, võidakse kogu partii utiliseerida (see ei ole täiesti ebatavaline, mis tähendab, et kui leitakse lahknevusi, ei püüta seda konkreetset partiid tootmisse kaasata). Alles pärast laboratoorsete tulemuste saamist ja läbimist võib alata tootmise järgmine etapp. Praktikas tähendab see, et toorainepulbrid segatakse suuremas mahutis ühtlaseks pulbriseguks. Pärast seda valmistatakse koostisosad tablettideks, mis tähendab, et pulber pressitakse tablettideks, kasutades jõupressi. Paljudele tablettidele pihustatakse pärast seda kestad (tavaliselt hüdroksüpropüülmetüültselluloosiga, mida tuntakse HPMC või hüpromelloosina), et need ei tunduks pulbrina ega kleepuks kurku.

Meil on alati võimalus vajadusel kontrollida erinevate tootepartiide laboratoorseid tulemusi. Osa koostisaineid on pärit tööstuse juhtivatelt hulgimüüjatelt ja tootjatelt (näiteks meie kurkumiin on Curcumin C3 Complexi kujul, mida toodab üks valdkonna juhtivaid tootjaid Sabinsa).

Samuti teeme oma toodetele mõned täiendavad laboratoorsed testid. Näiteks oleme veendunud, et kõiki meie tooteid peab testitama dopingu koostisosade esinemise suhtes. Iga kord, kui tootmisprotsess või koostisosad ja/või nende tootjad muutuvad, testime tooteid uuesti.

Kokkuvõttes algab toote ohutus- ja kvaliteedikontroll juba arendusfaasis, kuid jätkub ja toimub eelkõige sertifitseerimisprotsessis nõutavate laboratoorsete testide ja enesekontrolli kaudu.

Nivel C10 on välja töötatud inimestele. Mõningaid liigesetoodetes leiduvaid koostisosi on ka koertel uuritud ning saadud positiivseid tulemusi. See toode võib seetõttu ka koertele hästi mõjuda. Soovitame siiski kasutada spetsiaalselt koertele mõeldud tooteid.

Nivel C10-le võib lisaks kasutada ka mõnda teist kollageenitoodet. Seda võib kasutada selle konkreetse toote pakendil märgitud kogustes.

Nivel C10 sisaldab väikeses koguses äärmiselt tõhusat ja üsna kallist denatureeritud II tüübi kollageeni (UC 11). See kollageen on efektiivne isegi väikestes kogustes, seetõttu ei näita ainult koostisosa kogus kõike. Sellest hoolimata võib lisaks Nivel C10-le võtta ka tavalist kollageenitoodet.

Probleemseteks koostisosadeks podagra põdemisel on puriinid, mida leidub väikeste kalade nahas. Podagrat põdedes võib koorikloomi tarbida mõõdukalt, sest need sisaldavad vaid väikses koguses puriine. NivelC10 sisaldab nii väikses koguses koorikloomi, et see peaks sobima ka podagra puhul. NivelC10 koostisained võivad podagra puhul isegi kasulikud olla. Kurkumiini puhul näiteks on uuringud näidanud, et see alandab kusihappe taset.

 Perfect Skin+

Toode sisaldab makadaamiaõli, seetõttu ei soovita me seda pähkliallergikutel kasutada.

Tootes sisalduvad nisu keramiidid on gluteenivabad.

Q10+

Ubikinoon on sama aine, mis koensüüm Q10 (lühendatud CoQ10). Mõnes riigis nimetatakse seda ubikinooniks ja teistes CoQ10-ks. See on tingitud kultuurilisest erinevusest ning keelekasutusest, kuid sisu ise on sama.

Tsink+C 500 mg

 Tsink+C tablett on allaneelatav. Nii suure koguse C-vitamiini kasutamine närimistablettides oleks hambaemailile väga kahjulik, seetõttu on see parem alla neelata.

Üldised küsimused

Nii D-vitamiini kui kalaõli kapslid ja nende sisu säilivad ka külmumisel. Muretsemiseks pole põhjust, nad „sulavad“ jälle toatemperatuuril.

Tablettidest koosnevad tooted ei rikne. Kui see on väga palju madalam kui külmumistemperatuur, on väike oht, et mõne toote kapslite želatiinkestad võivad kahjustada saada, kuid see on pigem haruldane.

Mõnede kapslitoodete (nt Q10) puhul võib tootmisprotsessis kasutatavate värvainete tõttu esineda loomulikke värvimuutusi. See variatsioon ei mõjuta mingil viisil toote tõhusust ega kasutatavust.

Lühidalt, kurkumiin on kurkumi osa. Kurkum (Curcuma longa, Curcuma domestica) on maitseainena kasutatav taim, mille toimeaineks on kurkumiin. Kurkum sisaldab 2–5% kurkumiini.

Praktikas tähendab see, et kui miski on sünteetiline, tähendab see seda, et koostisosa ei ole looduslikust allikast, vaid pigem sünteesitakse see keemiatööstuse tavasid kasutades. Enamik meie toidulisandeid on selles mõttes sünteetilised, kuid sama on ka meie konkurentidega.

Praktikas muutuks täiesti looduslikest koostisosadest valmistatud toidulisandite tootmine nii kalliks, et tarbijad ei ostaks nii kalleid tooteid. Sõnal „sünteetiline“ on justkui negatiivne varjund, kuid üldiselt töötavad sünteetilised vitamiinid hästi.

Meie Nivel C10 toidulisandis on kasutatud suhteliselt looduslikke koostisosi; peaaegu kõik koostisosad on saadud looduslike koostisosade edasisest töötlemisest. Selle kõikidest koostisainetest on ainuke sünteetiline või keemiliselt toodetud koostisosa C-vitamiin. Kuid ka see on võrreldav looduslikult esineva C-vitamiiniga, nimelt askorbiinhappega.

Euroopa Toiduohutusamet EFSA on määranud toidulisandites sisalduva tsingi ülempiiri, milleks on määratud 25 mg päevas. Kui lühiajaliselt juurde võtta, pole see ohtlik, kuid pikaajalisel kasutamisel tuleks vältida liigset tarbimist.

Tsingi ametlikud soovitatavad annused võivad olenevalt riigist, isegi ELis, erineda. Enne soovituste andmist on alati parem tutvuda kohalike regulatsioonidega.

Oleme toidulisandite maaletoomiseks ja edasimüümiseks välja töötanud väga põhjaliku dopinguvastase süsteemi. Ostame tooteid vaid nendelt tootjatelt, kelle tooteid oleme sõltumatutes laborites testinud, ehk siis me teeme oma toodetele täiendavaid laborikatseid. Kõige kriitilisemate toodete jaoks oleme tellinud nn täisdopinguproovid Saksamaa spordikolledži laborist, mis on just sellele valdkonnale spetsialiseerunud. Lisaks on üle vaadatud tootmisprotsessid ja nendega seotud vastutusalad.

Meie range dopingujärelevalve süsteemi tõttu kasutavad paljud tippsportlased just meie turvalisi toidulisandeid, mille on taganud meie väljatöötatud protsess.

Selle põhjustajaks on kas kohalik postiljon või on see otsustatud posti sorteerimiskeskuses, aga see ei tohiks nii olla – pakk peaks jõudma otse teie postkasti. 

Vitamiinide tootmisel oleme alati rõhku pannud sellele, et täiteained jms peavad olema kahjutud. Soome Tervisetoodete toidulisandite täiteained on ohutud

Jah. Kasutame plastiku taaskasutamiseks sobivast polüpropüleenist (PP, 05) valmistatud purke.

Fenugreek+, Melatoniin, Vitamiin B12, Tsink+C ja Glucovita.

Paljudes meie toodetes on loomseks koostisosaks D3-vitamiin.

Ükski toode ega nende koostisained ei sisalda laktoosi. Crystal Dream sisaldab aga piimapeptiide.

Soome Tervisetoodete tooted ei sisalda maksa kahjustavaid koostisosi. Vastupidi, kalaõlilisandite kasutamine võib olla kasulik rasvmaksahaiguse vähendamiseks.

Soome Tervisetooted on vastutustundlik toidulisandite arendaja ja turundaja. Kui otsustame lisada uusi tooteid, kontrollime ka nende ohutust, vaadates läbi nendega seotud uurimistulemused.

Soovitame raseduse ja rinnaga toitmise ajal järgmisi tooteid:

Omega-3 kalaõli kapslid. Oomega-3 rasvhapete, eriti kalaõlis sisalduva DHA tarbimine on kasulik loote aju ja närvisüsteemi arengule. Kala tarbimine on väga soovitatav raseduse ja ka imetamise ajal. 

Soovitame tarbida ka D-vitamiini toidulisandit.

SOBIVAD raseduse ja rinnaga toitmise ajal:

Magneesium+, Vitamiin B12, Tsink+C, Q10+

EI SOBI raseduse ajal:

Fenugreek+ (võib kasutada rinnaga toitmise ajal), NivelC10, Crystal Dream, Perfect Skin+, Melatoniin,, Tugev K2, 

Mõned tooted sisaldavad taimeekstrakte, mille mõju rasedatele ei ole piisavalt uuritud. Ettevaatusabinõuna me neid raseduse ajal ei soovita.

Tõenäoliselt sobib toodet Crystal Mind kasutada raseduse või rinnaga toitmise ajal, kuid soovitame klientidel enne toote kasutamist oma arstiga ühendust võtta.

Kui klient kasutab antikoagulante/verd vedeldavaid ravimeid, peab ta kontrollima, kas tema antikoagulant on K-vitamiinist sõltuv (nt Marevan) või on tegemist uuema põlvkonna antikoagulandiga. Uue põlvkonna antikoagulantide ja toidulisandite vahel ei ole teada olulisi koostoimeid.

Need toidulisandid sobivad neile, kes võtavad antikoagulante, ilma et oleks vaja võtta ettevaatusabinõusid või konsulteerida arstiga:

 • Vitamiin D3
 • Melatoniin
 • Magneesium+
 • Vitamiin B12
 • Tsink+C
 • Crystal Dream
 • Glucovita

Neid toidulisandeid võib kasutada koos Marevani/sarnaste antikoagulantidega AINULT SIIS KUI arst on selleks loa andnud:

 • Tugev K2 (sisaldab vitamiini K2)
 • Omega 3
 • Fenugreek+
 • Q10+
 • NivelC10
 • Crystal Mind
 • Curminol
 • Perfect Skin+

 

D-vitamiin: 20 µg D-vitamiini võib anda lastele alates 2. eluaastast; umbes 12. eluaastast alates võivad noored hakata kasutama 50 µg D-vitamiini.

Kalaõli: Kalaõli kapsleid võib lastele anda 1 kord päevas alates ajast, mil laps suudab kapsli kergesti alla neelata. Teismelistele võib anda 2 kapslit päevas.

Magnesium+  võivad kasutada täiskasvanud ja lapsed alates 4. eluaastast. 

Tsink+C sobib üle 12-aastastele lastele.


Meie Crystal Dream ja Perfect Skin+ sobivad alates 15. eluaastast.

Pole mõeldud lastele, välja arvatud juhul, kui arst on seda soovitanud:

 • Vitamiin B12 (lapsed ja noored saavad B12-vitamiini allikana kasutada oma vanusele sobivat multivitamiini),
 • Melatoniin
 • Vitamiin D 100 µg
 • Fenugreek+
 • Q10+
 • Nivel C10

 

Tellimused

Tellimuse saab esitada meie veebilehel https://soometervisetooted.ee/meie-tooted/; või helistades klienditeeninduse numbril 6300064 (E-R 09–20 ja L 9-17); või saates e-kirja meie klienditeenindusele aadressile klienditeenindus@soometervisetooted.ee.

Kui brauser viib teid pärast tellimuse esitamist aitäh-lehele, võite kindlad olla, et teie tellimus on läbi läinud. Samuti saate kinnituse oma e-posti aadressile, mida kasutasite tellimuse esitamisel. Kui näib, et te pole e-posti teel kinnitust saanud, soovitame vaadata rämpsposti kausta või kontrollida prügikasti.

Tavaliselt võtab tellimuse saatmine aega umbes kaks nädalat. Kui te pole oma toodet kahe nädala jooksul kätte saanud, palun saatke e-kiri meie klienditeeninduse aadressile klienditeenindus@soometervisetooted.ee või helistage kliendiinfo numbrile 6300064 (E-R 09–20, L 9-17)

Võite helistada meie klienditeeninduse numbrile 6300064 (E-R 09–20, L 9-17) või saata e-kiri aadressile klienditeenindus@soometervisetooted.ee.

Kuna saadetised tulevad maksikirjana (väikesed pakid), siis puudub neil jälgimisnumber. Kui te ei saa tellimust kahe nädala jooksul, võtke ühendust meie klienditeenindusega.

Soovime tooted kliendile koju tarnida võimalikult lihtsalt.

Tootega on kaasas arve, millega saate selle eest tasuda. Igal arvel on oma viitenumber.

Arve maksetähtaja muutmisega seotud küsimuste korral võtke palun ühendust meie klienditeenindusega aadressil  klienditeenindus@soometervisetooted.ee või helistage kliendiinfo numbril 6300064 (E-R 09–20, L 9-17)

Ei, saatmiskulusid ei lisandu. Saatmiskulu sisaldub juba toote koguhinnas.

Kui te mingil põhjusel ei soovi tulevikus tarneid saada, võite oma jätkutellimused igal ajal tühistada, helistades meie klienditeeninduse numbrile 6300064 (E-R 09–20, L 9-17) või saates e-kirja klienditeenindus@soometervisetooted.ee. Kui soovite, et tühistamine kehtiks juba järgmisele saadetisele, ärge unustage oma tellimust tühistada vähemalt 7 päeva enne järgmist tarnekuupäeva; infot järgmise tarnekuupäeva kohta saate vaadata oma eelmiselt arvelt. Kui saadate e-kirja, lõpetatakse teie tellimus alles siis, kui oleme teie e-kirjale vastanud.

Kasutamata, avamata ja uuesti müüki minevad tooted saate tagastada 14 päeva jooksul pärast tellimuse tühistamist. Teil on õigus tellimus 14 päeva jooksul tühistada. Tühistamisperiood algab siis, kui klient on toote kätte saanud. Kõik tagastatavad tooted peavad olema kasutamata. Pretensioonide korral kirjutage meie klienditeenindusele klienditeenindus@soometervisetooted.ee või helistage kliendiinfo numbrile 6300064 (E-R 09–20, L 9-17). Iga tagastusega tegeletakse juhtumipõhiselt.

Jah, toote tagastamise kulud tasub klient.

 

Kui olete arve juba tasunud, kuid otsustate oma toote tagastada, siis makstud rahasumma tagastatakse teile, kui saadate klienditeenindusele vastava e-kirja aadressil klienditeenindus@soometervisetooted.ee või helistate 6300064 (E-R 09–20, L 9-17). Mõlemal juhul palume teil esitada oma pangakonto number, et saaksime raha sama maksevahendi kaugu tagasi maksta. 

Üldinfo

Kinnitame, et tagasiside on saadud klientidelt, kes on meie tooteid ostnud. Need on saadud otse klientidelt meie klienditeeninduse kaudu (või klientidelt, kes on vastanud kliendirahulolu uuringutele/tagasiside küsitlustele). Mõne meie uue toote puhul võime paluda tootetestijal anda toote kohta ausat tagasisidet. Testija ei ole kohustatud andma toote testimise eest positiivset tagasisidet.

Tarbijate arvustusi küsitakse e-posti teel klientidelt, kes on selle toote tellinud. Seega võime olla kindlad, et kõnealune isik on toote ka tegelikult ostnud. Lisaks võib klienditeenindus saada üldist toote tagasisidet e-posti teel, misjärel kontrollitakse, kas kõnealune isik on meie klient.