Intervjuu Jami Kinnunen’iga

Jami_kinnunen

Intervjuu Jami Kinnunen'iga

“Ma pole veel oma parimat näidata saanud – ja just see on minu motivaatoriks!”

Soome Tervisetoodete aastapäeva puhul intervjueerisime ühte meie poolt sponsoreeritud sportlast  – Jami Kinnuneni. Kolmanda põlvkonna odaviskajana räägib ta selle spordiala võlust ja nõudlikkusest ning võib uhkust tunda selle üle, et tema seniste parimate saavutuste hulka kuuluvad kaks Soome meistrikulda.

Soome_tervisetooted_Jami_Kinnunen

1. Millal sinus tekkis huvi odaviske vastu ja mis selles sinu jaoks nii paeluvat on?

Olin alustades üheteist- või kaheteistkümneaastane. Odaviske juures meeldib mulle eriti see, et igasugune areng ja edusammud on kergesti märgatavad. Aja jooksul on mulle hakanud meeldima ka selle spordiala nõudlikkus.

2. Mis on seni sinu suurim isiklik saavutus?
Minu suurimaks saavutuseks on 2012. aastal esimene Soome meistrivõistluste kuldmedal kuni 17-aastaste arvestuses. Samuti olen võitnud Soome meistrikulla kuni 20-aastaste arvestuses ning mul on ka mitmeid teisi medaleid.

3. Kas sa oled alati olnud nii motiveeritud või oled kunagi mõelnud odaviskega ka lõpparve teha?
Jah, on küll olnud hetki, mil olen mõelnud oda varna riputada – näiteks vigastuste puhul. Kuid ma tean, et ma pole enda parimat veel näidata saanud ning just see on hoidnud mind jätkamas ning motiveerituna.

4. Sinu vanaisa, isa ja onu olid samuti odaviskajad. Kuidas on see spordiala vahepeal muutunud? Kas sinu treeningumeetodid erinevad sellest, kuidas sinu eelkäijad omal ajal treenisid?
Kui vanasti olid odaviskajad vaid jõusportlased, siis praegu mängivad rolli ka paljud muud erinevad tegurid. Tänapäeval on odaviskamisega tegelevad inimesed pärit palju laiemalt spordimaastikult ja nad on ka mitmekülgsemad. Tänased noorsportlased tegelevad küll palju vastupidavustreeningutega, kuid samas eelmised põlvkonnad tegid lihtsalt füüsilist tööd ning olid tänu sellele ka paremas vormis.

5. Milline treener on sinu isa Kimmo Kinnunen?
Ta on väga nõudlik. Kahtlemata annaksid teised treenerid kergemini head tagasisidet. Aga kui mu isa mind millegi eest kiidab, siis tean täiesti kindlalt, et olen teinud suurepärast tööd.

Jami Kinnunen_soometervisetooted_fenugreek+-jpg

“Ma pole veel oma parimat näidata saanud – ja just see on minu motivaatoriks!”

6. Kas sa sead endale palju eesmärke?
Igal treeningul võiks olla mingi eesmärk, milleni püüda jõuda. Aga loomulikult on võimalus olümpiamängudel osaleda minu suurim eesmärk ja sealt edasi oleks kõik muu juba puhas boonus.

7. Millised plaanid on sul ülejäänud aastaks ning järgmisel aastal?
Kooli osas pean ära tegema oma praktikad ja loomulikult teen ka kõvasti trenni. Praeguse olukorra tõttu on raske teha muid olulisi pikaajalisi plaane.

8. Sportlase elu on kindlasti mitmes mõttes koormav ja väsitav. Kuidas sa enda eest hoolt kannad, eriti oma tervise eest, ja kõike tasakaalus hoiad?
Aasta-aastalt olen järjest enam hakanud teadlikult tähelepanu pöörama toitumisele ning see on minu jaoks olulisel kohal. Lõõgastun ja puhkan muusikat kuulates, filme vaadates ja sõpradega aega veetes.

9. Kas ja milliseid toidulisandeid sa kasutad?
Kasutan erinevaid Soome Tervisetoodete vitamiinilisandeid, nagu näiteks Multivitamiin ja Fenugreek+.

10. Mida tahaksid öelda lapsele või teismelisele, kes mõtleb odaviskaja karjäärile?
Soovitan elada aktiivset elu ja teha erinevaid asju. Kuni kahekümnendate eluaastateni oleks hea tegeleda erinevate spordialadega, isegi kui tahad hiljem ainult ühele konkreetsele alale keskenduda. Ja ma ütleksin, et ärge muutke treenimist enda jaoks kinnisideeks ning ärge minge sellega liiale – pidage meeles, et elu peab ka tore ja lõbus olema

Kasutan erinevaid Soome Tervisetoodete vitamiinilisandeid, nagu näiteks Multivitamiin ja Fenugreek+.

Jaga:

Meie hoolime Sinu tervisestKui soovid saada eksklusiivseid pakkumisi, lugeda meie toodete ja tervislike eluviiside kohta, siis liitu meie uudiskirjaga.

Rohkem infot